Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet do mieszkania?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet do mieszkania?

Zakup zasłon wygląda podobnie, co zakup samochodu — w obu przypadkach liczą się dobre parametry i ciekawy wygląd, choć ich przeznaczenie jest zupełnie inne. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie rolet? Tego dowiesz się w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Parametry

Jeśli decydujemy się na wybór rolet do mieszkania, to już na etapie zakupowym powinniśmy zwrócić uwagę na cechy, którymi wyróżniają się poszczególne modele. Do najważniejszych z nich zaliczamy rozmiar, który powinniśmy dopasować do wielkości oraz rodzaju naszego okna, co jest niezwykle ważne, biorąc pod uwagę przeznaczenie osłony. W ramach zapewnienia sobie jeszcze większego komfortu, istotna będzie również możliwość:

    • wyciszenia dźwięków płynących z zewnątrz — czyli absorpcji hałasu generowanego przez przejeżdżające samochody, padający deszcz czy grad. Odpowiednio dobrane rolety, które będą dobrze współpracować z szybami okiennymi, gwarantują zmniejszenie hałasu o nawet 10dB,
    • polepszenie izolacyjności — parametru, dzięki któremu przebywając w mieszkaniu, latem jest nam chłodniej, a cieplej przy zimniejszych okresach,
    • zaciemnienia pomieszczeń — w tym aspekcie pierwsze skrzypce gra zawsze materiał, a konkretnie tkanina zaciemniająca, dlatego szukajmy zasłon właśnie tego rodzaju.

Estetyka

Oprócz parametrów istotna jest też kwestia wizualna. Tutaj będzie to zależne od indywidualnego wystroju pomieszczenia, w którym chcemy umieścić rolety. To też warto przemyśleć przed zakupem, jeśli jednak nie mamy żadnej ciekawej wizji, to klasycznym wyborem będą zasłony utrzymane w odcieniach beżu, szarości oraz bieli, które dodadzą naszemu domowemu wnętrzu nieprzesadnej elegancji. Bogatą kolekcję wzorzystych wzorów i kolorów tkanin znajdziesz na stronie fajneokna.pl. Firma zajmuje się nie tylko sprzedażą i montażem fajnych okien, ale również moskitier oraz innych zasłon okiennych. Jeśli więc będziesz chciał kompleksowo zmienić stylistykę mieszkania, to wiesz, gdzie szukać!